Doskonałe oświetlenie

Jeśli lampy oświetlające poszczególne strefy będą zainstalowane w odrębnych obwodach, możesz wybrać różne sposoby oświetlania pomieszczenia, w zależności od tego, jaką funkcję będzie pełnić w danej chwili, a przy okazji oszczędzić energię. Dobrym przykładem jest kuchnia, z której korzystasz przecież nie tylko podczas przygotowywania potraw. Gdy silne oświetlenie nie jest potrzebne, można pozostawić włączoną małą lampkę lub oprawy zamocowane pod szafkami. W podobny sposób można postępować w wysokich pomieszczeniach.

Kluczem do osiągnięcia celu jest podkreślenie światłem wybranych elementów na wyższym poziomie, a jednocześnie zapewnienie odpowiedniego oświetlenia na dole.Poddasze domu z dwuspadowym dachem może być oświetlone lampami świecącymi w górę lub reflektorkami zamontowanymi na belkach.

Antresola powinna mieć oprawy włączone w ten sam obwód co oprawy wnętrza poniżej, by wizualnie tworzyły jedno pomieszczenie. Również przestrzeń loftów, wielopoziomowych apartamentów czy klatek schodowych i widocznych z nich innych pomieszczeń powinna być oświetlona w taki sposób, aby tworzyła jednorodną całość. Trzy strefy oświetlenia: pod schodami,  na schodach i na ścianie przy drzwiach. Instalując trzy odrębne obwody, uzyskasz możliwość jednoczesnego korzystania ze wszystkich świateł lub łączenia oświetlenia poszczególnych stref. Dodatkowo każde z tych źródeł światła można ściemniać.

About The Author

admin

Leave a Reply