Termin goni termin – budowa domu

Może ci się wydawać, że wszystkie te terminy związane z re­montem to „masło maślane” i znaczą prawie to samo. Otóż my­lisz się. Po nabyciu działki wraz ze znajdującym się na niej bu­dynkiem, a czasem już w trakcie kupowania, może okazać się, że wybrany przez ciebie dom nie spełnia wszystkich twoich oczeki­wań. Na przykład ma zbyt małą powierzchnię, nie opowiada ci układ pomieszczeń albo wolisz, żeby miał poddasze lub jedną bądź dwie kondygnacje więcej.

Termin goni termin-budowa domu.doc2

A może kupiłeś działkę, na której znajduje się wybudowany wcześniej, solidny budynek gospodar­czy? Nie musi to być problemem czy tragedią, ale może wiązać się z poniesieniem dodatkowych kosztów. W budownictwie, jak wspomniałem, raczej nie ma rzeczy niemożliwych. Większość z nich, o ile nie wszystkie, zależą od twojej determinacji i możli­wości finansowych.

Termin goni termin-budowa domu.doc1

Jeżeli nie odpowiada ci układ pomieszczeń, czy nawet wygląd i wielkość całego budynku, zazwyczaj, choć nie zawsze, będziesz mógł to zmienić. Jednak nie w każdym przypadku jest to możli­we, ponieważ w zapisach miejscowego planu zagospodarowania lub w decyzji o warunkach zabudowy są określone minimalne i maksymalne parametry budynku, który może zostać wzniesiony na danym terenie.

Termin goni termin-budowa domu.doc3

About The Author

admin

Leave a Reply